Rodzaje kwiatów

TOP 10 POPULARNYCH KWIATÓW DO BUKIETÓW

Zawartość: 

 • Jakie kwiaty oferuje sklep florystyczny: nazwy, zdjęcia i opisy 
 • Róże – ulubieńcy bukietów na całym świecie 
 • Ulubieńcy dziewcząt – piwonie 
 • Bukiet chryzantem – okazanie szacunku i celebrowanie długoletności
 • Tulipany – najpopularniejsze kwiaty do wiosennych bukietów 
 • Alstromerie – najlepszy kwiat przyjaźni 
 • Gerbery – prostota i wyrazistość 
 • Popularne bukiety z hortensji
 • Lisianthus i eustoma – dwie nazwy jednego kwiatu(wyżej jest krócej) 
 • Goździki – kwiaty mam i prawdziwych dżentelmenów 
 • Piękne lilie w bukietach

Mówi się, że Bóg stworzył kwiaty, aby ozdobić ziemię, nadać jej niepowtarzalny wygląd i optymizm. Można wierzyć w to twierdzenie lub nie, ale jedno jest pewne – w kwiatach faktycznie dostrzegamy piękno i energetyczną siłę życia. Niektóre z nich podobają nam się bardziej niż inne, uprawiamy je w domu, sadzimy w ogrodzie lub kupujemy w sklepach z kwiatami. Miłość i preferencje pozwalają nam mówić o popularnych kwiatach, dzisiaj w artykule właśnie o nich opowiemy.

JAKIE KWIATY OFERUJE SKLEP FLORYSTYCZNY: NAZWY, ZDJĘCIA I OPIS

Stale analizujemy popyt w naszyср salonach, aby zobaczyć, jak zmieniają się gusta klientów i jakie kompozycje są najbardziej pożądane. Dodatkowo, floryści odwiedzają wystawy, aby śledzić modne trendy i innowacje w branży kwiatowej. Jeśli połączymy wszystkie zebrane dane, otrzymamy zestawienie najlepszych odmian kwiatów do bukietów.

RÓŻE – KWIAT, KTÓRY PODBIŁ SERCA FLORYSTÓW NA CAŁYM ŚWIECIE

Róże zajmują czołowe miejsce na liście najpopularniejszych kwiatów, niezależnie od kultury i mentalności. Z czym jest związana taka miłość do nich? Trudno powiedzieć! Być może wynika z wieku rośliny – jej uprawa i hodowla sięgają czasów przed naszą erą lub z legend, w których róże symbolizowały piękno, tak jak w micie o Afrodycie. W każdym przypadku dziś żadna okazja nie obejdzie się bez bukietu wykonanego z róż.

Róże dobrze poddają się selekcji, dlatego istnieje ponad 30 000 odmian tego wspaniałego kwiatu. Różnią się odcieniami, kształtami pąków i płatków, rozmiarami i warunkami ich uprawy. W kwiaciarni najczęściej nie podaje się odmiany, ale gatunek, na przykład pod względem kraju producenta: ekwadorskie, kenijskie, kolumbijskie i polskie. Można spotkać róże krzaczaste i peoniowe. To również ich rodzaje, które są już podzielone na odmiany.

Flower box czerwone roze darmowa dostawa Milanówek

Kompozycje z róż są uniwersalne, można je kupić na każdą okazję. Warto wybierać je z uwzględnieniem symboliki pąków:

 • czerwone są darowane jako wyraz miłości; 
 • różowe – aby podziękować lub podkreślić kobiecość obdarowanej osoby;
 • białe symbolizują szczerość; 
 • żółte wybiera się, aby przeprosić lub poprawić nastrój; 
 • niebieskie podkreślają urok i tajemniczość adresata; 
 • czarne najczęściej są zamawiane na tematyczne uroczystości, sesje zdjęciowe lub autorskie kompozycje. 

Kupując prezent, dobrze jest wziąć pod uwagę wiek obdarowywanej osoby. Im starszy adresat, tym intensywniejszy powinien być kolor płatków tych kwiatów.

PIWONIE – ULUBIONE KWIATY DZIEWCZĄT

Kiedyś kojarzyły się z ostatnim dzwonkiem szkolnym i ozdobą działki. Dziś od kwietnia do lipca profile dziewczyn w sieciach społecznościowych roją się od zdjęć z piwoniami. Dlaczego stały się tak popularne?

Dzięki dostawom z Holandii sezon na piwonie trwa prawie 4 miesiące. Zagraniczne kwiaty są wytrzymałe, mają zwarte i estetyczne główki oraz bogatą paletę barw. Trudno przejść obok kwiaciarni i nie zauważyć dużych napompowanych pąków.

Bukiet z piwonii

Kwiaty piwonii symbolizują odwagę, obfitość i bogactwo. W feng shui przypisuje się im męską energię. Pomagają w karierze i spotkaniu drugiej połówki niezamężnym dziewczętom.

Jeśli chcesz podarować prezent, aby życzyć sukcesów, dobrobytu i pomyślności w życiu zawodowym i osobistym, wybierz kompozycję z tych kwiatów. Nawet 3-5 pąków to już godny prezent.

BUKIET CHRYZANTEM – OKAZANIE SZACUNKU I CELEBROWANIE DŁUGOLETNOŚCI

Najbardziej bezpretensjonalne kwiaty, a dodatkowo dostępne w sklepach przez cały rok – to chryzantemy. Mimo pozornej prostoty, są ogromnie lubiane na całym świecie. W Chinach i Japonii organizuje się narodowe festiwale ku ich czci, a w Stanach Zjednoczonych często obdarowuje się nimi kolegów i partnerów biznesowych. Taka popularność tych kwiatów wiąże się z ich wytrzymałością i symbolicznym znaczeniem.

Flower box poczta kwiatowa Ożarów Mazowiecki, róże z margaretkami

Chryzantemy symbolizują odwagę, siłę i niezłomność ducha, szlachetność, szacunek i władzę. Nie mają romantycznego podtekstu, dlatego są wręczane przyjaciołom, partnerom, znajomym, kierownikom i członkom rodziny.

Istnieje wiele odmian i odcieni chryzantem, dlatego są używane w autorskich kompozycjach kwiatowych do podkreślenia akcentów, objętości i faktury. Dzięki niskim kosztom uprawy, bukiet z chryzantem jest niedrogi, ale efektywny.

TULIPANY – NAJBARDZIEJ POPULARNE KWIATY DO WIOSENNYCH BUKIETÓW 

Trudno sobie wyobrazić marzec bez tulipanów. W  świadomości wielu ludzi te kwiaty wiążą się z końcem zimy i rozpoczęciem nowego, lepszego okresu życia. Wcale nie bez powodu.

Na Bliskim Wschodzie tulipany symbolizują rozwój duchowy i harmonię, ponieważ wyglądają bardzo kontrastowo: wyraźne pąki, ale o minimalistycznym i stonowanym kształcie. To znaczenie pasuje do wiosennych nastrojów – po zimie chcemy stać się lepsi i zmienić coś w naszym życiu. W XVII wieku w Holandii wybuchła tulipanomania – szał na tulipanowe cebulki, które stały się symbolem bogactwa i dostatku. 

Bukiet czerwonych tulipanów z dostawą niska cena Otrębusy

W naszych czasach symbolika tulipanów bardzo pasuje do wiosny, ponieważ natura budzi się i odkrywa na nowo cały swój potencjał.

Dostępność tych wczesnych kwiatów sprawiła, że są najbardziej popularnymi kwiatami na Dzień Kobiet. W rękach kobiet są postrzegane jako symbol piękna i wdzięku.

Podaruj bukiet z tulipanów, aby podkreślić urok odbiorczyni, życzyć jej bezchmurnej drogi i szczęścia. Małe bukiety można kupować nawet co tydzień i cieszyć się soczystymi kolorami i zbliżającym się ciepłem.

ALSTREMERIA – NAJLEPSZY KWIAT PRZYJAŹNI 

Według statystyk alstremerie pewnie zajmują 5 miejsce pod względem popularności, zaraz po różach, piwoniach, tulipanach i chryzantemach. Coraz większej liczbie naszych klientów podobają się miniaturowe lilie, symbolizujące silne więzi przyjaźni. Nic dziwnego – alstremerie mają wiele zalet:

Mieszany bukiet róże z alstromerią z dostawą niska cena Warszawa

 • Wytrzymałość – zachowują świeżość przez 3 tygodnie. 
 • Obfitość – są to rośliny krzaczaste, dlatego nawet kilka gałązek tworzy piękną objętość. 
 • Stopniowo rozkwitające pąki – kwiaty alstremerii nie otwierają się od razu, ale jeden po drugim, dlatego przez cały czas, kiedy alstremerie stoją w wazonie, wyglądają estetycznie i świeżo. 
 • Różnorodność odcieni – zazwyczaj zamawiane są mieszanki dostaw, ponieważ jest to najkorzystniejsza i najpiękniejsza opcja do robienia bukietów. 
 • Hipoalergiczność – alstremerie można nawet podarować osobom uczulonym na pyłki.

Floryści tworzą piękne kompozycje kwiatowe z alstremeriami, łącząc je z różami lub chryzantemami. W efekcie prezenty wychodzą niedrogie, ale stylowe.

GERBERY: PROSTOTA I WYRAZISTOŚĆ

Kwiatowy symbol szczęścia i radości – tak nazywane są gerbery. Z jednej strony wyglądają minimalistycznie i skromnie, bardzo przypominając duże rumianki. Z drugiej strony mają wiele odcieni, dlatego tworzy się z nich niezwykle radosne i kolorowe kompozycje.

Gerbery są uniwersalne pod względem płci, czyli dodaje się je zarówno do bukietów dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Różnica polega tylko na palecie kolorów: dla płci pięknej zamawia się kolorowe mieszanki, dla płci męskiej jednolite lub z dominującym odcieniem: pomarańczowym, żółtym, fioletowym.

Bukiet czerwone gerbery Grodzisk Mazowiecki

Kup bukiet gerber, jeśli chcesz życzyć szczęścia, wesprzeć odbiorcę, poprawić nastrój lub po prostu zrobić niespodziankę. Biorąc pod uwagę, że te kwiaty są dostępne przez cały rok, można cieszyć bliskich prezentami nawet zimą, gdy wszystko wokół jest wtedy jednolite i mało kolorowe.

POPULARNE BUKIETY Z HORTENSJI 

W Japonii hortensje są nazywane Adzisai (紫陽花) – kwiatem podobnym do fioletowego słońca, tak można przetłumaczyć znaczenie znaków. Jeśli spojrzysz na zdjęcia hortensji, przekonasz się, że faktycznie przypominają one słońce: są tak idealnie równomierne i symetryczne.

Bukiet z hortesją. Poczta kwiatowa Warszawa tanio

Hortensje występują nie tylko w kolorze fioletowym, ale także niebieskim, różowym, białym, a nawet w jasnozielonym. Te piękne kwiaty mają unikalną cechę, a mianowicie odcień ich  kwiatostanów zależy od składu gleby. Dlatego właśnie na jednym krzaku można znaleźć zarówno blade różowe kwiaty, jak i w kolorze soczystej fuksji.

Hortensje symbolizują pamięć o osobie, dlatego często są kupowane na spotkanie ukochanych, którzy wracają z delegacji lub zamawiane z dostawą podczas rozłąki. Jednak to nie wszystkie powody. Kwiatostany są tak delikatne i kruche, że hortensje nadają się na każdą romantyczną okazję, kiedy chce się podkreślić czułe uczucia kierowane w stronę adresata.

LIZANTUSY I EUSTOMY – DWIE NAZWY JEDNEGO KWIATU 

„Ciężary w miniaturze” lub „małe różyczki piołunowe” – tak często klienci opisują lizantusy lub, mówiąc językiem botaników, eustomę. Rośliny są naprawdę podobne, ale ci, którzy choć raz otrzymali lizantusy, nie pomylą ich z żadnymi innymi kwiatami.

Starannie ukształtowane pąki składają się z delikatnych płatków ułożonych w 2-4 rzędach, dlatego wydają się bujne i objętościowe. Na jednym pędzie znajduje się od 3 do 7 pąków, dlatego bukiety z nich zawsze są pełne i okazałe. Długie łodygi nadają kompozycji wizualnego wydłużenia, dając jej rytm i elegancję.

Lizantusy mają kilka znaczeń. Symbolizują lojalność, sympatię, harmonię, spokój i podziw dla odbiorcy. Podkreślają charyzmę i urok obdarowywanej osoby. Zdecyduj sam, jaką wiadomość chcesz zakodować w prezencie i zamów bukiet.

GOŹDZIK – KWIAT MAM I PRAWDZIWYCH DŻENTELMENÓW 

Jesteśmy przyzwyczajeni kojarzyć koronkowe goździkowe pąki z majowymi świętami, ale w innych krajach przypisuje się im znacznie więcej wartości. Na przykład od XIX wieku goździki noszono na klapie marynarki jako ozdobę. Przypomnijcie sobie wizerunek Jamesa Bonda – zawsze miał przypięty czerwony goździk jako znak odwagi i szarmanckości.

Goździki poczta kwiatowa Warszawa tanio

W Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach te kwiaty są symbolem Dnia Matki, obchodzonego w drugą niedzielę maja. Jeśli mama już zmarła, kupuje się białe odmiany, aby uczcić jej pamięć, w pozostałych przypadkach można wybierać dowolne odcienie.

Aby zrobić oryginalną niespodziankę, kup bukiet ukochanej z goździków w różnych kolorach. Jeśli wybierzesz pastelową paletę: kremowe, brzoskwiniowe, jasno-fioletowe i różowe odmiany – ten prezent lepiej, niż słowa opowie o Twojej delikatności i trosce.

PIĘKNE LILIE W BUKIETACH 

Trudno znaleźć roślinę, która w różnych kulturach byłaby bardziej kojarzona z duchowością i czystością niż lilie. Zarówno na Wschodzie, jak i w Europie te kwiaty są uważane za symbol duchowego rozwoju, niewinności i czystości. Nawet jaskrawe pąki, na przykład żółte lub intensywnie różowe, oznaczają siłę ducha i najlepsze pragnienia duszy.

Bukiet białe lilii z dostawą niska cena Pruszków

Uważa się, że lilie są lubiane przez wrażliwe dusze. Podkreślają także zamiłowanie do piękna dziewczyny lub kobiety, której są dawane, zainteresowanie jej wewnętrznym światem. Doskonale nadają się dla kobiet, które lubią być w centrum uwagi i nie boją się brać na siebie odpowiedzialności. Jeśli Twoja dziewczyna jest właśnie taka, śmiało podaruj jej nasze lilie lub bukiet, w którym się znajdą. W ten sposób obdarujesz ją prezentem godnym królowej.

Teraz już wiesz, które kwiaty są najpopularniejsze. Wybieraj je z sercem, dobieraj odpowiednio do potrzeb, wkładaj w nie życzenia, które chcesz przekazać odbiorcy. Wówczas Twój prezent stanie się najprzyjemniejszy, zapadnie w pamięć i będzie efektowny.

Opowiedzieliśmy o najpopularniejszych kolorach, których używają floryści do tworzenia kompozycji kwiatowych. Te i wiele innych bukietów są dostępne w kwiaciarni „Kwiaty-bukiety”.  Zapoznaj się z naszym katalogiem i przekonaj się, że robimy wszystko, aby Twoje życie i cały świat były kolorowe i radosne.

Nie trać czasu – zamów kwiaty online z darmową dostawą.

Ominięcie tradycyjnej kwiaciarni może zaoszczędzić wiele czasu, zwłaszcza gdy w Twojej okolicy brakuje takich miejsc. Dojazd samochodem często wymaga poświęcenia co najmniej pół godziny, co staje się problemem, a szczególnie jeśli pracujesz do późnych godzin wieczornych. Ostatni moment, kiedy dotrzesz do kwiaciarni przed zamknięciem, wymagać będzie szybkiego wyboru, a sprzedawcy nie zawsze są zbyt przychylni dla klientów, którzy przychodzą w ostatniej chwili. Kwiaciarnia internetowa daje możliwość złożenia zamówienia o dowolnej porze, bez wychodzenia z domu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10